Rewelacyjna obsada na start Mistrzostw Czech

Już tylko pięć dni pozostało do inauguracyjnej rundy rajdowych Mistrzostw Czech. Jak zwykle u naszych południowych sąsiadów zapowiada się prawdziwe święto motorsportu. W ostatni weekend marca do rywalizacji na odcinkach specjalnych 38. edycji KOWAX Valašské rally ValMez 2019 stanie 85 załóg, a w tym imponująca liczba 25 samochodów R5. Kibice będą mieli szansę zobaczyć pełne spektrum rajdówek R5 spod znaku Skody, Forda, Hyundaia i Volkswagena, które uzupełnią jeszcze dwa samochody kategorii WRC i jedno Super 2000.

Z „jedynką” pojawią się oczywiście Jan Kopecky i Pavel Dressler. Na imprezie oddalonej zaledwie o godzinę drogi od naszej granicy nie zabraknie też polskich akcentów, a będzie to ścisła czołówka RSMP. Grzegorz Grzyb pilotowany przez Jakuba Wróbla (Skoda Fabia R5) oraz Tomasz Kasperczyk i Damian Syty (Ford Fiesta R5), a więc odpowiednio pierwsza i czwarta załoga polskiego czempionatu z sezonu 2018. Maciej Lubiak i Tomasz Borko zadebiutują w i20 R5. Biało-czerwone duety uzupełnią jeszcze Andrzej Borkowski / Michał Jurgała (BMW M3 Compact) oraz Łukasz Lewandowski / Piotr Białowąs (Peugeot 208 R2).

Tegoroczna trasa to w sumie 164 km podzielone na 14 odcinków specjalnych. Pierwszą z prób zaplanowano już w piątkowy wieczór. Naprawdę warto trzy ostatnie dni marca przeznaczy na podróż w okolice Valasska Mezirici!

Next Post

Previous Post

© 2019 FotoRajdy.pl

Theme by Anders Norén