Kolejny podwójny start Car Speed Racing – weekend z RSMP i Adam Cup

Cieszyńska stajnia Car Speed Racing już przyzwyczaiła kibiców, że w harmonogramie swoich startów często obsługuje zawodników w kilku imprezach jednocześnie. Podobnie będzie wyglądał najbliższy weekend, podczas którego ekipa będzie rywalizować w drugiej rundzie Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, a druga część składu na trasach wokół czeskiego Vyskova, w południowej części Moraw.

W sobotę 1 czerwca,  dokładnie od 9:13 ruszy pierwszy odcinek 27. edycji Rally Vyškov 2019 – drugiej rundy czeskiego cyklu rallysprintów, który stanowić będzie jednocześnie kolejną odsłonę Adam Rally Cup. O punkty w pucharze powalczy jeszcze mocniejsza stawka niż w Rallysprint Kopna, która składać się będzie z aż dziesięciu Opli. Dziewięć duetów z Czech uzupełnią Polacy – Szymon Żarłok i Krzysztof Pietruszka. Na siedmiu asfaltowych próbach kibice zobaczą 114 załóg, a listę startową otworzy aż 12 samochodów R5.

Kilkanaście minut później (od 09:35) wystartuje pierwsza z sześciu prób Rajdu Nadwiślańskiego, gdzie Car Speed Racing wspierać będzie załogę Łukasz Kabaciński i Michał Kuśnierz. Ich Ford będzie jednym z pięciu Fiest Proto i ośmiu rajdówek w Open 4WD. Czwarta załoga tej klasy na mecie w Świdnicy, teraz otrzymała 16. numer startowy. W polskim czempionacie organizator przygotował dla 78 załóg mniej, bo sześć odcinków specjalnych, ale ich łączy dystans to aż 109 km.

Obydwa rajdy rozstrzygną się o podobnej porze. I w Polsce i w Czechach pierwsze załogi pojawią się na mecie kilka minut po 16:30. Nie pozostaje nic, jak jednocześnie śledzić zmagania i równie mocno trzymać kciuki za Kabacińskiego i Kuśnierza oraz Żarłoka i Pietruszkę.  

Damian Kargol (szef Car Speed Racing): „Ten sezon układa się dla nas tak ciekawie, że emocje z rywalizacji w jednych zawodach to dla nas za mało. Jeśli nie w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski to spędzamy weekend z wyścigami górskimi lub na czeskich odcinkach specjalnych, a więc wrażeń nam nie brakuje. Czasami to spore wyzwanie logistyczne, ale Jesteśmy dumni z tego, że zawodnicy obdarzyli nas w tym roku tak dużym zaufaniem. Wspólnie z naszymi załogami cały czas walczymy, a dzięki temu też ciągle się rozwijamy.

Teraz przed nami dwie tak bardzo różniące się imprezy, ale wspólny jest cel, jaki sobie stawiamy. Ruszamy mocno zmotywowani i głodni sukcesu. Zadanie nie będzie proste, bo żaden z tych rajdów nie jest prosty. Rywali mamy wymagających, ale jeszcze mocniej wierzymy w nasze załogi. Damy z siebie wszystko, żeby pomóc w osiągnięciu jak najlepszego wyniku Łukaszowi i Michałowi na polskich, a Szymonowi i Krzyśkowi na czeskich odcinkach specjalnych. Jeśli wybieracie się na te rajdy to zapraszamy na naszą strefę serwisową. Bądźcie w ten weekend z Car Speed Racing i wspólnie sięgnijmy po sportowy sukces!”

Next Post

Previous Post

© 2024 FotoRajdy.pl

Theme by Anders Norén