Żarłok i Pietruszka wiceliderami czeskiego Opel Adam Cup

Miniony weekend zakończył się kolejnym cennym wynikiem wywalczonym przez polską załogę na czeskich odcinkach specjalnych. Podobnie, jak w Rallysprint Kopna (12 – 13 kwietnia), również w drugiej rundzie XTG Opel Adam Cup duet Szymon Żarłok / Krzyszfof Pietruszka ukończył rywalizację na doskonały trzecim miejscu. Co jednak najważniejsze, dzięki zdobytym punktom awansowali na pozycję wiceliderów czeskiej edycji markowego pucharu Opla. Wynik jest tym bardziej imponujący, że w drugim starcie, w swoim debiutanckim sezonie zmierzyli się z jeszcze mocniejszą konkurencją. 1 czerwca na starcie 27. Rally Vyskov stanęło bowiem aż 10 załóg pucharowych Adamów, z czego dziewięć stanowili gospodarze. Wielu spośród nich od lat regularnie startuje w Oplu.

Polacy ruszyli do walki bez kompleksów, a braki doświadczenia nadrobili przede wszystkim ambicją oraz skuteczną i bezbłędną jazdą. Już na pierwszym z siedmiu asfaltowych odcinków popisali się trzecim wynikiem, tracąc do liderów na dystansie 9,5 km tylko 7 sekund. Dzięki wykręceniu drugiego czasu na kolejnej próbie w wynikach pierwszej pętli rajdu umocnili się w czołowej trójce.  

Na drugiej pętli, najdłuższej w rajdzie reprezentanci Kubala Rally Team konsekwentnie realizowali plan i każdy z trzech odcinków ukończyli na podium. To, jak dobrze radzili sobie w pierwszym starcie na czeskich Morawach najlepiej świadczy fakt, że z każdym kolejnym przejazdem odcinka poprawiali swoje wcześniejsze czasy i urywali kilka cennych sekund. zawsze widać po czasach poprawianych na kolejnych przejazdach.

Na mecie, po 71 km zaciętej rywalizacji ich strata do bezpośrednich rywali wyniosła 30,6 sekundy, ale kończąc każdy odcinek w czołowej trójce, wypracowali nad czwartą załogą blisko 2 minuty przewagi. Po dwóch do tej pory rozegranych rundach ich dorobek to 36 punktów. Są tym samym obok przewodzącego stawce duetu Dominik Stritesky / Jan Mikulik (do których tracą 14 oczek), drugą najbardziej skuteczną i prezentującą równe tempo załogą, w całej stawce XTG Opel Adam Cup.

Kolejna odsłona zmagań już za niespełna dwa tygodnie, w dniach 14-15 czerwca podczas 15. Agrotec Petronas Rally Hustopece 2019, który stanowił będzie jednocześnie łączoną rundę Mistrzostw Słowacji i Mistrzostw Czech.

 

Szymon Żarłok: „Od początku tego sezonu każdy odcinek jest szczególnie wielkim wyzwaniem. W Rally Vyskov mieliśmy za rywali wielu doświadczonych czeskich zawodników, którzy znają te trasy i jazdę Adamem. To, że byliśmy w stanie nawiązać z nimi walkę jest ogromną motywacją. Cały czas się uczymy, ale ciężka praca całego zespołu procentuje Myślę, że zrobiliśmy ważny krok do przodu i jeszcze bardziej zaprzyjaźniliśmy się z naszym Oplem. Teraz odliczamy dni do trzeciego startu. Razem z Kubala, SML Trans, Car Speed Racing i Buchti.pl Promotion już teraz zapraszam na Rally Hustopece.”

 

Krzysztof Pietruszka: „Szymon w ten weekend pokazał prawdziwy kunszt rajdowego rzemiosła. Spadania, ślepe zakręty i szczyty pokonywane z najwyższymi prędkościami – z tak trudną konfiguracją trasy do tej pory jeszcze się nie mierzyliśmy. Tym bardziej się cieszę, z wyniku, jaki wypracowaliśmy.  Obydwaj wywozimy z Vyskova ogrom wiedzy i informacji do przeanalizowania, a już niedługo kolejne trudne wyzwanie – nocne odcinki w Hustopece. Dziękujemy za doping i trzymajcie kciuki w połowie czerwca!”

Next Post

Previous Post

© 2024 FotoRajdy.pl

Theme by Anders Norén